jzcaegthexktd0hn4v4ttfj802s9xk
dzięki profesjonalnym usługom
aktywnie wspieramy Twój biznes!
Phone
+48(32)7280209, +48884356946, +48733313555

Biuro rachunkowe sposobem na prawidłową dokumentację firmową

Województwo śląskie należy do jednych z najbardziej rozwiniętych pod względem gospodarczym rejonów kraju, na terenie którego funkcjonuje wiele firm usługowych, handlowych oraz produkcyjnych. Żeby mogły odpowiednio funkcjonować powinny mieć prawidłowo prowadzoną dokumentację. Księgowość, rachunkowość, finanse, ubezpieczenia czy płace to jedynie niektóre z zagadnień, które wymagają prowadzenia dokumentacji zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa. Zamiast zatrudniać fachowców w tych dziedzinach warto wejść ze współpracę z profesjonalnym biurem rachunkowym, które z powodzeniem przejmie tego rodzaju obowiązki.

Profesjonalne biuro rachunkowe świadczy szeroki zakres usług począwszy od wykonywania jednorazowych zleceń pochodzących od osób fizycznych poprzez prowadzenie dokumentacji firm jednoosobowych a kończąc na kompleksowej obsłudze wymaganej dokumentacji dużych przedsiębiorstw. Na zlecenie zatrudniani fachowcy zajmują się prowadzeniem rachunkowości, księgowości a nawet firmowych płac. Zgłaszają do ubezpieczeń oraz naliczają wynagrodzenia, zaliczki na poczet podatku i składki na ubezpieczenia społeczne wymagane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Ponadto przygotowują miesięczne i roczne deklaracje podatkowe a także rozliczają z Urzędem Skarbowym należny podatek VAT. Usługi profesjonalnych biur rachunkowych dzięki zatrudnianiu specjalistów w dziedzinie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, prawa podatkowego, księgowości oraz rachunkowości są wysokiej jakości i gwarantują poprawność prowadzonej dokumentacji firmowej dlatego korzysta z nich coraz więcej przedsiębiorców.

Podpisanie przez firmę umowy na prowadzenie dokumentacji firmowej obliguje każde biuro podatkowe do występowania w roli pełnomocnika przed organami kontroli skarbowej oraz kontrolerów z ZUS i ponoszenie odpowiedzialności w razie zaistnienia nieprawidłowości bądź uchybień leżących po stronie biura. Tego rodzaju odpowiedzialność jest w wielu przypadkach gwarantem oferowania jak najwyższej jakości świadczonych usług.